loading
Duygu Bal İtalya`da
Duygu Bal - Fenerbahçe CEV Kupası
Duygu Bal Milli Takım
Duygu Bal Survivor
Duygu Bal Türkiye
Duygu Bal Voleybol

Keyifli Bir Röportaj

Keyifli Bir RöportajRöportaj yapmayı kabul ettiğiniz için teşekkürler, biraz kendinizden bahseder misiniz?

26 yaşındayım, Ankara doğumluyum. 6 yıldır İstanbul’da yaşamımı sürdürüyorum. Hala Ankara Üniversitesi beden eğitimi bölümü öğrancisiyim fakat spor kariyerim nedeniyle eğitimime devam etmiyorum. 

Voleybola başlama hikayeniz nedir? 

Küçüklüğūmden beri yaşıtlarım arasında fizik olarak hep daha üstündüm. İlkokul yıllarımda öğretmenlerimin ve çevremdeki birçok yakınımın ısrarıyla  spor okullarına başlayarak voleybolla tanıştım. Voleybolu sevip, çok kısa bir zaman içinde lisanslı bir sporcu haline geldim. 

Peki amatör dönemi geri bırakıp profesyonel bir voleybolcu olmak nasıl bir duygu? Şimdiye kadar nerelerde oynadın?

Amatör dönemde de şanslı olduğumu düşünüyorum çalıştığım antrenörler hep profesyonel çalışma prensibine hakim insanlardı buna en genç yaşlarımda adapte olmuştum fakat profesyonel olarak A Takımda oynamak hayata dair attığım ilk olgun adımdı.. Ankara Vakıfbank,Emlak TOKİ,Vakıfbank Güneş Sigorta,Risso Scotti Pavia, Fenerbahçe de oynadım

Spor hayatın boyunca başından geçen ilginç bir olay var mı?

Spor hayatı sanıldığından zor bir hayat her gün her an ilginç bir olay yaşamak an meselesi inanın :)

Senin dönüm noktan nedir?

 Hayatta her zaman daha iyisini yapabiliriz…İtalya da oynamayı tercih etmem benim için bambaşka  bir tercih ve tecrübeydi kalabildiğim kadar yurt dışında kalmak gibi hedeflerim vardı fakat söz ağızdan bir kere çıkar Türkiye ye dönersem Fenerbahçe için dönerim diyordum..ve Fenerbahçe Türk voleybolunda gelinen en iyi noktadaydı o dönem..Gidişim ve geri gelişim önemli noktalar diyelim :)

Duyduğumuza göre sıkı bir Fenerbahçeliymişsin. Fenerbahçe’de ve milli takımda oynamak nasıl bir duygu?

Ben aslında sıkı bir üç büyük takım taraftarıydım hepsine karşı desteğim ve sempatim oluyor fanatizmden her zaman uzak duruyordum hala buna karşıyım..Fakat Fenerbahçe gibi bir kulübün bünyesinde olmak oraya ait olarak çalışmak,taraftar ve en önemli etken kendi yaşadığım şampiyonluk ve sonrası… benim “ben gerçekten Fenerbahçe liymişim “dememe neden oldu…O takımda oynamak hayatımda unutamayacağım ender değerlerden biri olarak kalacak  hep..Milli takım ise ;her maç öncesi okunan Milli marşımız esnasında ağlayacak kadar hassastır milli duygularım,milli formalarımı kimseye vermem, her zaman katkımın olmasını isterim fakat anlamadığım bir nedenle iki senedir milli takıma gitmiyorum..

Genç yaşına rağmen birçok maçın kazanılmasında lider rol üstlendin; bugüne kadar senin için en unutulmaz maçın hangisiydi veya hangileriydi?

Benim  zor maç anlarında oyuna dahil olmak gibi mücadelesi büyük anılarım vardır çokça:) her zaman zoru sevişimden dolayı bunları çekiyordum kendime sanırım o anlarda mücadele edip takıma katkıda bulunmak en çok haz duyduğum şeydir ama en unutulmaz maçım Milli takımla oynadığım bir Hollanda maçıydı yine oyuna birden dahil olmuştum…:)

Maçlara çıkmadan önce yaptığın uğurlu şeyler var mı?

Ben inançlarıma çok bağlayım…uğurlu kıyafet çorap büstüyer gibi defalarca yıkamadan aynı şeyi giymek gibi inançlarım olmadı hiç fakat sevdiğim saç şeklini yaparım ve benim için tek önemi olan dularım dua etmeden sahaya girmem..

Voleybol dışında ilgilendiğin başka sporlar var mı?

Voleybol dışında çoğu zamanım yine spor salonlarında geçiyor zaten fitness,gym, koşu,spinning gibi sporları yapıyorum …başka spor dallarına da ilgim var evime bir kum torbası koydum amatörce onu dövüyorum:)

İtalya’da bir sezon voleybol oynadın. Tekrar yurt dışında oynamayı düşünüyor musun?

Ben İtalya ya yarım ingilizcemle gittim İtalyanlar aşırı milliyetçi bilseler bile ingilizce konuşmayı tercih etmiyorlar çok şükür insan ilişkilerim iyi ve bunun için dil bilmek bile önemli değilmiş kısa sürede İtalyanca yada adapte olup ben dünyanın her yerinde oynarım demiştim.. Neden olmasın…

Voleybol hayatında olmasaydı şuan sence ne yapıyor olurdun?

Konservatuar okumak hayalimdi okul yıllarımda,ses yok ama enstrüman çalmak isterdim Tv/Müzik dünyasında olurdum herhalde çünkü değişik yeteneklerim var müzik kulağım iyi ,dans falan :)

Boş zamanlarında yapmaktan en keyif aldığın şey nedir? Duygu voleybol dışında nasıl biridir?

Boş zamanlarımı sevdiklerime ayırıyorum .. En keyif aldığım şey samimi bir gülümseme, yaşça benden çok olgun bayanlarla karşılıklı iltifatlaşıp onlardan enerji almak..

Sporcular çok dikkatli beslenir derler, sen de öyle misin?  Ne yer ne içersin?  Mesela en sevdiğin yemek nedir?

Sporcular dedikleri kadar dikkatli sayılmazlar aslında kim ne isterse onu yiyor  kola kahve tüketimini fazla yapıyorlar… Benim için beslenme önemlidir,tuz,şeker,asitli içecekler,alkol tüketmem..bunları hiç aramam, sebze en sevdiğim şey sebzeli olan her yemeği yapmayıda yemeyide seviyorum zaten Türk mutfağının en güzel yanı bu…bunun dışında yeşil çay olmazsa olmazım..

Omuzlarındaki melek kanadı  dövmelerin çok güzel. Bu dövmelerin senin için nasıl bir anlamı var?

Teşekkür ederim,ben dövmeye çok karşıydım aslında meleklerin varlığına,yardımına şanslarına inandığım için bu dövmeleri yaptırdım yapan arkadaşımın annesi benim için özel olarak çizdi kanatları..dini bilgisine güvendiğim bir yakınım sayesinde dövmeye olan düşüncem değişti ve yaptırdım..

Twitter’da güzel bir takipçi kitlen var, nasıl kullanıyorsun Twitter’ı?

Twitter ı en sık kullandığım dönem İtalya da oynadığım dönemdi çünkü daha çok zamanım vardı ve Türkiye yi takip edebildiğim en iyi yerdi ..Twitter öyle bir yerki dışarıdaki ortamdan daha iyi bi samimiyet var sanki tv programını bile hep beraber izleyip aynı anda gülüyoruz ve iki kelime yazsak bile onu herkes aynı andan anlıyor..bende kendi içimden geldiği gibi yazıyorum işte:)

Maçlar ve spor musabakalarının olduğu zamanlar bazen Twitter pek çekilir bir hale gelmiyor, sen ne düşünüyorsun Spor ve Sosyal Medya’nın etkileşimiyle ilgili?

Malesef böyle bir sorun var ülkede ağzı olan spor yorumcusu kadın erkek farketmeden herkes kendine göre bildiği doğru bulduğu şeyi sanki o doğru olanmış gibi savunmayı seviyor buna karşı gelemeyiz:)…ben sadece sosyal medyada spor adına yapılan hakaret boyutundaki atışmalara ve küfürlü hashtaglere karşıyım 

Son olarak senin söylemek istediğin şeyler var mı?

Teşekkür ederim :) sevgiyle kalın daima

Kaynak: http://1sosyalmedya.com/duygu-bal-ile-keyifli-bir-roportaj.html

Teşekkür ederim :) sevgiyle kalın daima

23 Şubat 2014 Pazar
Etiketler: survivor, survivor 2014, acun, acun medya, duygu, bal, duygu bal, yarışma, voleybol, fenerbahçe, sarı melek, şampiyon